• Żłobek

• Żłobek Gminny Bajkowa Kraina

W Nowej Wsi

Żłobek Gminny Bajkowa Kraina, którego dyrektorem jest Pani mgr DOROTA SYPNIEWSKA   znajduje się w budynku Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi.

Żłobek Gminny w Nowej Wsi jest placówką, do której uczęszczają dzieci w wieku od pierwszego roku życia do 3 lat. Żłobek jest czynny od godziny 6.30 do 16.30, od poniedziałku do piątku. Aktualnie do placówki może uczęszczać 20 dzieci.

Nasza placówka wyposażona jest w 2 sale, łazienkę, szatnię, korytarz, zaplecze higieniczno~sanitarne.

Pierwsza sala przystosowana jest zarówno do spożywania posiłków jaki zabawy. Wyposażona jest w foteliki do karmienia dla najmłodszych dzieci, stoliki z krzesełkami oraz sprzęty, zabawki a także pomoce dydaktyczne. Druga sala, w której mieści się sypialnia wyposażona jest zarówno w łóżeczka dla najmłodszych dzieci, jak i wygodne leżanki. Każde z dzieci posiada własną pościel.

Łazienka, która jest przeznaczona do użytku dzieci, posiada umywalki, ubikacje i prysznic. Ponadto, każde z dzieci posiada własną półkę, w której przechowywane są pieluszki, chusteczki i inne artykuły higieniczne. Do każdego maluszka, przypisany jest nocnik, który jest oznaczony imieniem. Starsze dzieci mogą korzystać również z nakładki na ubikację.

Żłobek wyposażony jest również w przestronny i bezpieczny plac zabaw, dostosowany do dzieci    do 3 r.ż. Ponadto, placówka posiada wieloosobowe wózki dziecięce, które są niezwykle przydatne podczas częstych spacerów.

W naszym żłobku zapewniamy dzieciom:

~ wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

~ kameralne warunki i ciepłą atmosferę

~ dbamy o prawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny dziecka

~ oferujemy smaczne i zdrowe wyżywienie

W naszej placówce panuje pogodna atmosfera, a życzliwy personel umiejętnie otacza opieką wszystkie dzieci. Prowadzone zajęcia i sytuacje edukacyjne są dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci.