Rozwijamy swoje talenty
Dzieci z grupy średniaki wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja wymarzona złota rybka” organizowanym przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej. Czekamy na wyniki konkursu 😊
Rozwijamy swoje talenty
Dzieci z grupy średniaki wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja wymarzona złota rybka” organizowanym przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej. Czekamy na wyniki konkursu 😊
Dnia 28 kwietnia przyjechali do nas po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa aktorzy Teatru Skrzat z Krakowa. Na sali gimnastycznej zgromadziły się przedszkolaki, które bardzo chętnie oglądały przedstawienie aktorów pt. „Zaczarowana żaba”. W czasie swojej wędrówki żaba chciała złowić ryby w rzeczce, ale zamiast ryb wyciągała z wody skarpetki, worki foliowe, gazety, śmieci, które zatruwały wodę i żyjące w niej ryby. Żaba spotkała się nad wodą z wodnikiem, który też nie był zadowolony ze śmieci w rzeczce. Dzieci przypomniały, gdzie trzeba wyrzucać śmieci i dlaczego musimy dbać o nasze środowisko. Bardzo ważnym wynikającym z tego spektaklu był fakt, że cokolwiek robimy, musimy w to wierzyć, a na pewno się uda nam zrealizować zamierzone zadania i cele.
Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały bohaterów, a także przeżywały z nimi ich przygody. Aktorzy bardzo szybko nawiązali kontakt z dziećmi. Przedszkolaki gromkimi brawami podziękowali aktorom za występ.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury” dzieci z grupy „Maluchy” wykonały kolejne zadanie: „Bąbelkowe dzieła sztuki”. Zadanie miało na celu wykorzystanie folii bąbelkowej do stworzenia prac plastycznych. Było przy tym mnóstwo wspaniałej zabawy!!! Nasze „bąbelkowe dzieła sztuki” – to wiosenne drzewka.
Zainspirowane sztuką malarza Tadeusz Makowskiego, dzieci z grupy „Maluchy” wykonały makietę wiejskiej zagrody. W pracy nad dziełem korzystały z materiałów z recyklingu (rolka po papierze), kolorowego papieru oraz drewnianych klocków. Swoje inspiracje artystyczne przedszkolaki zrealizowały w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”.
Dzieci z grupy „Starszaki” z naszego przedszkola wzięły udział
w Gminnym Konkursie Plastycznym „Pisanka Wielkanocna” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Boguchwałowicach. Konkurs adresowany był
do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6lat). Celem konkursu było zaszczepienie szacunku do kultury ludowej poprzez zainteresowanie dzieci tradycjami wielkanocnymi. Oceniana była oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość
i estetyka pracy. W grupie „Starszaki” w kategorii wiekowej 5-6 lat II miejsce zajęła Emilia Strambowska, a wyróżnienie otrzymała Agata Pajor.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przedszkolaki z grupy „Maluchy” brały udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Pisanka Wielkanocna” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Boguchwałowicach. Celem konkursu było zaszczepienie szacunku do kultury ludowej poprzez zainteresowanie dzieci tradycjami wielkanocnymi. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6lat). Oceniana była oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość i estetyka pracy.
W grupie „Maluchy” w kategorii wiekowej 3-4 lata II miejsce zajęła Anna Lisowska, III miejsce zajął Adam Czapla, a wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Kania. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Mówi zając do baranka,jaka piękna ta pisanka,
wtem z jajeczka wyszła kurka,
nastroszyła swoje piórka,teraz biega,
głośno krzyczy,że wesołych świąt życzy!
Dzieci z grupy Starszaki cały tydzień przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Poznały symbole świąt, a także tradycje Wielkanocne. Wykonały wielkanocną pracę plastyczną pt. "Kurczaczek". wykonały pracę przestrzenną "Koszyczek wielkanocy - Happy Easter" na zajęciach z języka angielskiego, zakodowały na macie wieloformatowej sylwetę pisklątka. Nie zabrakło także siania rzeżuchy i owsa. Dzieci teraz z niecierpliwościa oczekują na spędzenie świąt w gronie rodzinnym. Wesołego Alleluja.
Starszaki wykonały kolejny moduł Projektu Edukacyjnego Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury pt. Poradnik Pozytywnego Myślenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne moduły projektu.
Dzieci z grupy Starszaki wykonały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury. Tym razem był to moduł : Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta. Dzieci wykonały instrument muzyczny – marakasy. Do ich wykonania wykorzystały plastikowe butelki po różnych napojach, ozdobiły je kolorowymi elementami, nasypały do nich kaszy, grochu, makaronu, fasoli i ryżu. Było przy tym dużo zabawy, a dzieci dodatkowo ćwiczyły małą motorykę. Wykonane instrumenty zostały wykorzystane do zabaw muzycznych.
Grupa Starszaki wykonała kolejny moduł w Ogólnopolskim Projekcie Zabawa Sztuką: Nakrętkowe gry. Do wspólnej zabawy Starszaki wykorzystały kolorowe, plastikowe nakrętki. Na koniec wrzuciliśmy je do przedszkolnego pojemnika na nakretki, które zbierane są na leczenie i rehabilitację Wojtusia z Wojkowic.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia i obchodzony jest 2 kwietnia. Dzieci z grupy Starszaki obchodziły ten dzień w poniedziałek 4 kwietnia 2022 roku. Tego dnia w akcie solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia dla osób cierpiących na autyzm, wszystkie dzieci wraz z nauczycielami "zaświecili sie na niebiesko" zakładając ubrania w kolorze niebieskim. Przedszkolaki obejrzały film pt.: „Jaś i niebieski motyl”, który przedstawił codzienność Jasia, chłopczyka dotkniętego autyzmem oraz prezentację multimedialna pt. „ „Autyzm”. Po obejrzeniu filmu dzieci rozmawiały o trudnościach bohatera oraz jego umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W trakcie zajęć dzieci wykonały ćwiczenia, które ułatwiły zrozumienie trudności w funkcjonowaniu społecznym i emocjonalnym osób zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Straszaki odszukiwały przedmioty w kolorze niebieskim, wykorzystały do wspólnej zabawy swoje zmysły tj.: smak, węch, dotyk, słuch i wzrok. Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczne - plakaty pt. „Autyzm - wiem rozumiem, pomagam”.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. W naszym Przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy w poniedziałek 4 kwietnia. Tego dnia w akcie solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia dla osób cierpiących na autyzm, wszystkie dzieci wraz z nauczycielami "zaświecili sie na niebiesko" zakładając ubrania w kolorze niebieskim. Dzieci z grupy „Maluchy” obejrzały film pt.: „Jaś i niebieski motyl”, który przedstawił codzienność Jasia, chłopczyka dotkniętego autyzmem. Dzieci rozmawiały o trudnościach bohatera oraz jego umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Następnie „Maluchy” wykonały wspólnie plakat pod hasłem „Niebieskie kwiaty i motyle”.
W tym roku Starszaki powitały wiosnę 21 marca od stóp do głów ubrane na zielono. Już od samego rana dzieci dzielnie pracowały i samodzielnie wykonały przepiękną dekorację na powitanie wiosny oraz zielone opaski żabki na głowę. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do powitania wiosny poprzez naukę piosenek i wierszyków. Podczas zajęć dzieci oglądały prezentację multimedialną pt. „Powitanie wiosny”, która przybliżyła im tradycję pożegnania zimy i powitania wiosny. Dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki oraz wykonały przepiękną pracę plastyczną pt. „Portret Pani Wiosny”. Na koniec zajęć Starszaki wyszły na spacer, podczas którego mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Podczas powrotu do przedszkola przedszkolaki niosły kolorowe gaiki – symbol wiosny.
Starszaki wykonały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z Darami Natury Świat nie jest ponury" - moduł Pan Patyk. Dzieci wykorzystały zebrane patyki i gałązki do wykonanaia gaików, z którymi wróciły z wędrówki w poszukiwaniu wiosny.
Dzieci z grupy średniaki dnia 21 marca uroczyście pożegnali zimę, której symbolem jest marzanna i powitali wiosnę. W tym roku wiosna rozpoczęła się piękną słoneczną pogodą. Dzieci są bardzo zadowolone korzystając z takiej aury.
Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,
zimę dziś żegnamy, a wiosnę wołamy!
Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Spragnione ciepła i zieleni dzieci z grupy „Maluchy” z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do powitania wiosny poprzez naukę piosenek i wierszyków. Przy sprzyjającej pogodzie podczas spacerów szukały zwiastunów i oznak wiosny. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia „Maluchy” do przedszkola przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. „Maluchy” pożegnały Marzannę – zimową pannę. Podczas powrotu do przedszkola „Maluchy” niosły kolorowe gaiki – symbol wiosny. Głośnymi okrzykami, wesołą zabawą i wiosenną piosenką dzieci powitały długo oczekiwaną, najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Powered by aSc EduPage