Dzieci z grupy Średniaki wykonały drugie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO III EDYCJA" - Listopad – Kreatywna interpretacja obrazu: van Gogha „Słoneczniki”
Dzieci z grupy Średniaki wykonały drugie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO III EDYCJA" - Listopad – Kreatywna interpretacja obrazu: van Gogha „Słoneczniki”
Dzieci z grupy Maluchy wykonały drugie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO III EDYCJA" - Listopad – Kreatywna interpretacja obrazu: van Gogha „Słoneczniki”.
Dzieci z grupy Średniaki podczas zajęć korzystają z tablicy interaktywne znajdującej sie w naszej sali. Jest to atrakcyjny środek dydaktyczny, pomagający w przeprowadzeniu ciekawych i niebanalnych zajęć. Tablice wykorzystujemy przy oglądaniu filmów edukacyjnych, prezentacji multimedialnych, slajdów, ilustracji, czy zdjęć. Przedszkolaki słuchają także ulubionych piosenek z wykorzystaniem serwisu YouTube. Tablica nie tylko angażuje zmysł słuchu i wzroku, ale jest urządzeniem interaktywnym reagującym na dotyk dziecka. Przedszkolaki mogą zatem rysować na niej paluszkiem, pisakiem, przesuwać obraz, układać właściwe elementy, sekwencje itp. Umożliwia ona także wykorzystanie w pracy dydaktycznej gier dydaktycznych, umozliwia kolorowanie kart pracy, uzupełnianie ćwiczeń. Pomaga również liczyć z pomocą przedszkolnych programów edukacyjnych tj.: Harmonijny Rozwój czy WSiP program edukacyjny dla przedszkoli. Średniaki bardzo lubią zajęcia przy wykorzystaniu tablicy i często z tej możliwości korzystają.
Grupa Starszaki wykonala pierwsze zadanie z bloku "Czystość rąk" programu edukacyjnego „Czyściochowe Przedszkole”dla przedszkoli w całej Polsce, organizowanego przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę!
Grupa Średniaki wykonala pierwsze zadanie z bloku "Czystość rąk" programu edukacyjnego „Czyściochowe Przedszkole”dla przedszkoli w całej Polsce, organizowanego przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę!
Dzieci z grupy Średniaki wykonały pierwsze zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO III EDYCJA" - Październik – JESIENNA MAKIETA, W TYM WYKONANIE POSTACI Z KASZTANÓW LUB ŻOŁĘDZI.
Dzieci z grupy Starszaki wykonały pierwsze zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO III EDYCJA".
16 października dzieci z grupy Średniaki w ramach Programu Preorientacji Zawodowej dla Przedszkola „Kiedyś pracować będziemy, wiec, zawody poznajemy” uczestniczyły w zajęciach pt.: „ Dzień Listonosza”. Przedszkolaki podczas zajęć zapoznały się z zawodem listonosza oraz jego służbowymi obowiązkami. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt.: Dzień Listonosza”, a następnie uczestniczyły w grupowych zajęciach dot. Pracy listonosz. Przedszkolaki segregowały znaczki pocztowe wg wielkości i koloru, przeliczały koperty, odszukiwały atrybuty Pana listonosza. Na koniec na tablicy interaktywnej miały możliwość pokolorować listonosza, odszukać właściwe znaczki pocztowe i zaadresować kopertę. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej „Znaczek pocztowy”. Dzieci miały możliwość zaprojektowania swojego znaczka pocztowego, z czym poradziły sobie wyśmienicie.
Dzieci z grupy Starszaki wykonały drugie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” Dzieła niemalowane inspirowane sztuką Giuseppe Arcimboldo z wykorzystaniem jesiennych warzyw, owoców i lisci.
Dzieci z grupy Średniaki wykonały drugie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” Dzieła niemalowane inspirowane sztuką Giuseppe Arcimboldo z wykorzystaniem jesiennych warzyw, owoców i lisci.
Dzieci z grupy Maluchy wykonały drugie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” Dzieła niemalowane inspirowane sztuką Giuseppe Arcimboldo z wykorzystaniem jesiennych warzyw i owoców.
Spacery przedszkolaków
Wszystkie dzieci małe i duże lubią ruch i aktywność fizyczną. Średniaki nie tylko bawią się w swojej przedszkolnej sali, ale kiedy tylko pogoda pozwala wychodzą na spacery w pobliżu placówki, na boisko przedszkolne czy plac zabaw, gdzie mogą bezpiecznie biegać, skakać oraz używać sprzętu sportowego.
Celem spacerów i zabaw na świeżym powietrzu jest:
- rozwijanie odporności fizycznej poprzez codzienne przebywanie na świeżym powietrzu,
- zachęcanie do samodzielności w trakcie ubierania się,
- rozbudzanie świadomości własnego ciała,
- bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym,
- orientowanie się w najbliższym otoczeniu przedszkola,
- rozwijanie sprawności fizycznej dzieci,
- bezpieczne korzystanie ze sprzętu do zabaw,
-kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę,
-obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie,
-obserwowanie warunków atmosferycznych,
- uzmysłowienie konieczności ubierania się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących o danej porze roku i wiele, wiele innych...
Grupa Maluchy w tym roku intensywnie powitała jesień. Odbył się szereg tematycznych zajęć. Pani Jesień posypała dzieci swoimi kolorowymi liśćmi. Dzieci wykonywały jesienne drzewa. Kolorowały liście i odbijały je na kartkach – zobaczyły różne kompozycje przez siebie wykonane. W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywny przedszkolak. Kreatywne dziecko” wykonały jesienną makietę do której wykonały również postaci lub zwierzątka z kasztanów.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” dzieci zapoznały się z niemalowanymi dziełami inspirowanymi sztuką Giuseppe Arcimboldo. Same zmierzyły się również z tą sztuką wykonując postaci z owoców i warzyw. Było to dla nich wspaniałe doświadczenie. Owoce i warzywa, które posłużyły do wykonania tych postaci, zostały następnie przez dzieci wykorzystane po raz kolejny do zrobienia soku i wspólnej jego konsumpcji. Działania jesienne zostały upamiętnione na zdjęciach - chociaż nie widać na nich aktywności i ciekawości, z jaką dzieci podeszły do tematu jesieni. J
Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Aby podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem, jako jednej z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej nasze przedszkolaki włączyły się do obchodów „Światowego Dnia Mycia Rąk”. Celem obchodów „Światowego Dnia Mycia Rąk” było uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.
Temu wydarzeniu poświeciliśmy nasze zajęcia dnia 15 października, na których Starszaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji dotyczących „Światowego Dnia Mycia Rąk”. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną na tablicy interaktywnej pt. „Mój dzień” opowiadając o kolejnych czynnościach wykonywanych każdego dnia. Inscenizacja pt. „Dwie rączki” z wykorzystaniem pacynek rękawiczek – czystej i brudnej dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Starszaki utrwaliły etapy prawidłowego mycia rąk oraz zastosowali zdobytą wiedzę
w praktyce, prezentując w łazience jak poprawnie potrafią myc ręce. Na zajęciach nie zabrakło też piosenek związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi. Na zajęciach Starszaki wykonały również prace plastyczne promujące mycie rąk. „Światowy Dzień Mycia Rąk” dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki higieniczne należy kształtować już od najmłodszych lat.
Dzieci z grupy Starszaki wykonały pierwsze zadanie w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY − Dbamy o zdrowie z Małym Misiem. Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk.
Dzieci z grupy Średniaki wykonały pierwsze zadanie w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY − Dbamy o zdrowie z Małym Misiem. Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk.
W dniu 15 października 2020 grupa Średniaków już po raz kolejny obchodziła w przedszkolu Światowy Dzień Mycia Rąk. Głównym celem obchodów tego święta jest globalna edukacja na temat mycia rąk oraz uświadomienie dzieciom, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.
Już po śniadaniu dzieci z entuzjazmem przystąpiły do pierwszych przygotowań, jakim było pokolorowanie prac pt. „Środki higieniczne”.
Podczas zajęć przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji dotyczących „Światowego Dnia Mycia Rąk”. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną na tablicy interaktywnej pt. „Mój dzień” opowiadając o kolejnych czynnościach wykonywanych każdego dnia. Dzieci słuchały piosenki o „Czystych rączkach” oraz o codziennej higienie osobistej. Podczas wspólnych zabaw dzieci klasyfikowały przybory higieniczne, a także oglądały rożnego rodzaju mydełka. Średniaki w przyjemny sposób utrwaliły etapy prawidłowego mycia rąk oraz zastosowały zdobytą. Po zajęciach grupowych przedszkolaki usiadły do stolików i wykonały pracę plastyczną „Ręczniczek”, który najpierw dzieci pomalowały farbami, a następnie wykleiły na nim wzorki z plasteliny.
„Światowy Dzień Mycia Rąk” dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki higieniczne należy kształtować już od najmłodszych lat.
Dzieci z grupy Średniaki w ramach programu Programu Preorientacji Zawodowej dla Przedszkola „Kiedyś pracować będziemy, wiec, zawody poznajemy” uczestniczyli w zajęciach "Bezpieczny Przedszkolak poznajemy zawod policjanta". Zajęcia rozpoczely sie ogladaniem filmu edukacyjnego na tablicy interaktywnej pt." Ruch uliczny". Przedszkolaki poznały zasady ruchu drogowego podczas ciekawych zajęć z wykorzystaniem slajdow na tablicy multimedilanej oraz pomocy dydaktycznych w postaci znaków drogowych czy sygnalizatora świetlnego. Na koniec wspólnej zabawy dzieci pokolorowaly postać policjanta i wykonały sygnalizator drogowy.
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!
Dnia 28 września 2020 roku dzieci z grupy „Starszaki” świętowały
w przedszkolu Światowy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, a także zachęcanie dzieci
do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i ich przetworów jako źródła witamin oraz walorów zdrowotnych i odżywczych. Uroczystość rozpoczęła się wspólną zabawą do piosenki „Hej pełno jest jabłek w naszym sadzie”. Następnie dzieci w skupieni i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Jabłko”, po czym chętnie udzielały trafnych odpowiedzi na pytania związane z wysłuchanym utworem. Przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o jabłku podczas oglądania slajdów na tablicy multimedialnej pod hasłem „Co jabłuszko ma w środku?” Były również okazje do wykonania zadań matematycznych z wykorzystaniem jabłek – dzieci tworzyły zbiory, segregowały według podanego kryterium, układały rytmy, porównywały wielkość, przeliczały w dostępnym zakresie. W tym dniu dzieci wykonały prace plastyczną z wykorzystaniem jabłek „Jabłuszka w słoiku”.
Po wspólnych zabawach przedszkolaki obiecały, że codziennie będą jeść jabłuszka, aby być silnymi i zdrowymi. To był bardzo ciekawy dzień
w przedszkolu, który pozostanie na długo w pamięci dzieci.
Powered by aSc EduPage